Зеновій Євстахович Кецало (12.02.1919 – 14.08.2010) - народний художник України, володів чи не всіма графічними техніками: лінорит, дереворит, офорт, мецотинто, літографія й інші, відомий як добрий аквареліст та автор олійного живопису, який створив декілька тисяч творів.
Народився в с. Добрівляни Жидачівського району. У п'ятнадцятирічному віці потрапив до Львівської художньо-промислової школи, а в 1938 році - до Краківської Академії красних мистецтв. Друга світова війна перекреслила усі його плани та надії на найближчі десятиліття. Зеновій Кецало відбуває службу в радянській армії, а потім, на майже десять років, потрапляє за, так звану, антирадянську пропаганду в табори Уралу. На рідну землю, у мистецьке життя Львова Зеновій Кецало повертається на початку 1950-х років.
У 1990 році митцеві надали звання заслуженого художника України, у 1995 році, Зеновій Кецало удостоєний звання народного художника України.
Похований у Львові на Личаківському цвинтарі.
*****************************************************************
Степан Іванович Крегенбільд (03.11.1929р., с. Бортники) – громадський діяч, краєзнавець, поет, письменник-драматург, художник, засновник громадського краєзнавчого музею у рідному селі Бортники, за словами земляків – «людина – легенда». Після закінчення Курського педагогічного інституту за спеціальністю «вчитель креслення і образотворчого мистецтва» 16 років працював учителем в школах України і Молдови. Через політичні обставини змушений був залишити школу і перекваліфікуватися в будівельника. Працював на будівельних майданчиках України, Молдови, Росії. Нині – пенсіонер, але продовжує працювати в Бортниківській загальноосвітній школі та займатися великою громадською роботою. В його доробку – збірки поезій, прози, драматичних творів, художні полотна.
********************************************************************
Михайло Теодорович Олійник (06.06.1929р. с. Молодинче). Малював змалечку. Протягом 1942-1943 років навчався у Львові в мистецько-промисловій школі. Проте війна зруйнувала його задуми. В повоєнні роки навчався, працював в освітянській галузі.
В 1954р. здобув професію агронома. Працював агрономом в Ходорівській МТС, головою колгоспу, інспектором по якості продукції.
Вийшовши на пенсію, згадав свої дитячі захоплення і почав малювати. Від його картин віє теплом, навіює спогади про дитинство, юність, рідну материнську хату.
******************************************************************
Михайло Михайлович Романів (27.03.1984р., м. Жидачів) у 2006р. закінчив художній факультет Інституту мистецтв при Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника. Працював художником-оформлювачем в Жидачівській центральній районній бібліотечній системі та керівником художнього гуртка в Жидачівському міському центрі творчості для дітей та молоді.
*******************************************************************
Володимир Йосипович Патик (09.10.1926 р., с. Чорний Острів), навчався в художньо-промисловій школі у Львові, згодом у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва.
Завдяки таланту та надзвичайній працездатності він склався у великого художника сучасної України, і Україна його щедро відзначила: народний художник України, Лауреат Національної Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, почесний громадянин Львова.


********************************************************************
Роман Тарасович Романів (06.06.1984р., м. Жидачів). Навчався у Львівському ДКДУМ ім. Івана Труша на факультеті скульптури, у 2009р. закінчив факультет образотворчого мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Багатогранна особистість, закохана в рідний край. Займається малярством, іконописом.
*****************************************************************
Тетяна Степанівна Семків (29.08.1983р., с. Чорний Острів). У 2004 р. закінчила педагогічний коледж Львівського національного університету ім. Івана Франка. Працювала соціальним педагогом в художньому коледжі при Львівській національній академії мистецтв, багато допомагає в художньому оформленні бібліотеки в рідному селі, дитячого садочку, приймає участь в районних виставках.
******************************************************************
Галина Методіївна Романів (28.05.1984р., с.м.т. Гніздичів). У 2008р. закінчила Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю «Образотворче та декоративно – прикладне мистецтво» та отримала кваліфікацію «Художник кераміки, дослідник, викладач». Працювала у Гніздичівській середній школі, дитячій школі мистецтв с. Братківці Стрийського району, Жидачівському центрі творчості для дітей та молоді, на Стрийській швейній фабриці «Стрітекс». У 2011 р. відзначена подякою Жидачівської районної ради за участь у виставці композицій (ляльки-мотанки), присвяченій 20-й річниці Незалежності України.
******************************************************************
Галина Романівна Салієвич (30.07.1966р., с. Волиця-Гніздичівська). Протягом 1980 – 1986р.р. навчалася у Львівському художньому училищі ім. Івана Труша (відділ художньої вишивки), в 1994 році закінчила факультет художньої графіки Івано-Франківського педагогічного університету ім. Василя Стефаника. Працювала художником-оформлювачем на Львівському трамвайно-тролейбусному ремонтному заводі, після закінчення університету – вчителем образотворчого мистецтва в рідній Волиця-Гніздичівській школі. Збирала матеріали та вивчала дерев’яну сакральну архітектуру Жидачівського району, долучилася до створення кімнати народознавства при Волиця-Гніздичівській школі. В даний час проживає в м. Торревієха (Іспанія).
*************************************************************
Тисяк (Гук) Ірина Василівна (27.07.1990р., м. Жидачів). Протягом 2007-2012р. навчалася в Інституті мистецтв Івано-Франківського університету ім. Василя Стефаника. Працювала аніматором дитячих розважальних програм в санаторії "Женева" (м. Трускавець) та проводила уроки майстер-класу по образотворчому мистецтву в дитячому таборі "Rixos Camp". З вересня 2012р. працює вчителем образотворчого мистецтва, художньої культури і трудового навчання у Львівській загальноосвітній школі № 44. Улюблена манера малювання - стилізація рисунку.
Жидачівська районна рада запрошує всіх бажаючись долучитися до наповнення цього розділу сайту.
Інформацію просимо надсилати на електронну адресу ради:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
|