ЗВІТ про здійснення державної регуляторної політики Друк

ЗВІТ 

про здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом

Жидачівської районної ради  у 2016 році

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Жидачівська районна рада здійснює державну регуляторну політику, спрямовану на підготовку, прийняття та перегляд регуляторних актів та здійснюючи її керується принципами доцільності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, прозорості. 

Рішенням Жидачівської районної ради від 22.12.2015 року затверджено План діяльності Жидачівської районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік. До нього внесено один проект регуляторного акта, а саме: «Положення про порядок відчуження об'єктів, які перебувають в спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Жидачівського району». Згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», об»єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району передаються у спільну власність об»єднаних громад безоплатно, тому не доцільно було проводити процедуру прийняття даного регуляторного акта.

Виконавчим апаратом районної ради проведено моніторинг прийнятих регуляторних актів:

- Положення про порядок надання матеріальних допомог малозабезпеченим громадянам району депутатами Жидачівської районної ради (рішення від  28.03.2013 року №289);

- Методики  розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад Жидачівського району та Положення про проведення конкурсу на право оренди майна  спільної  власності територіальних громад Жидачівського району (рішення від 07.12.2011р. № 137);

- Положення про порядок списання майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад Жидачівського району (рішення від 04.10.2012р. № 218)

- Положення про порядок розгляду та погодження клопотань щодо надання надр  в користування (рішення від 25.12.2007р. № 154).

На вимогу статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» працівниками виконавчого апарату районної ради проводилися відстеження результативності діючих регуляторних актів.

Згідно плану - графіку у 2016 році проводилось періодичне відстеження  результативності  нормативно-правовового акту – «Положення про порядок списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад Жидачівського району»(проведено списання автобусів ПАЗ -3205-07,   Кубань ПК-1-02,   КАВЗ 658М,  ЗІЛ-130,  трактора Т-40М,   тематичної скульптурної групи «Лісова пісня»,  приміщення бібліотеки Рогізненської ЗОШ І-ІІст.)

З метою встановлення єдиного підходу до забезпечення здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом районної ради розроблено Положення  про порядок реалізації державної регуляторної політики в Жидачівській районній раді.

На офіційному веб-сайті  Жидачівської  районної ради функціонує розділ «Регуляторні акти», на якому оприлюднюється та  оновлюється інформація про здійснення державної регуляторної політики: план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів,  проекти регуляторних актів, звіти з відстеження результативності регуляторних актів.

Контроль за здійсненням реалізації державної регуляторної політики  у районній раді покладається на постійну депутатську комісію  питань інвестиційної і регуляторної політики, розвитку підприємництва та зайнятості населення.

Реалізація державної регуляторної політики і надалі надасть змогу вдосконалювати правове регулювання раціонального використання комунального майна Жидачівської районної ради.

 

Голова районної ради                                                    Ігор КОС