Головне меню

Укладка ламината на пол. Быстрая укладка ламината своими руками видео. Укладка ламината по диагонали. Пробковое покрытие для пола. Качественная укладка пробкового пола. Пробковый пол плюсы и минусы. Смеси для выравнивания пола. Быстрое выравнивание бетонного пола. Выравнивание пола стоимость. Самоделки для дома. Лучшие самоделки для дома своими руками. Полезные самоделки для дома. Как обустроить кухню. Как обустроить маленькую кухню быстро. Как обустроить кухню фото. Как открыть свой магазин. Хочу открыть магазин с большим капиталом. Сколько стоит открыть магазин. Диван своими руками. Как сделать диван своими руками для дома. Диван своими руками чертежи. Дизайн маленькой кухни. Красивый дизайн интерьера кухни фото. Малогабаритные кухни дизайн.
ГОЛОВНА
Контакти та час роботи
Адміністративно-територіальний поділ
Графік прийому
План заходів
НОВИНИ, ОГОЛОШЕННЯ, ВІТАННЯ
Поточні новини та оголошення
Вітання
ІНВЕСТИЦІЇ
Інвестиційні пропозиції
Реалізовані проекти
Карпати - країна мігруючих риб
ПРО РАЙОН
Символіка району
Карта району
Географічне положення
Господарський комплекс
Соціально - культурна сфера
Культурна спадщина і туризм
Діяльність УПА на території району
Видатні уродженці краю
Мистецька галерея
Поетична світлиця
Народні промисли
Корисна інформація
СТРУКТУРА РАДИ
Про раду
Керівництво
Виконавчий апарат
Депутатський корпус
Президія
Фракції та групи
Постійні депутатські комісії
Комунальне майно та комунальна власність
ДІЯЛЬНІСТЬ
План роботи ради
Депутатська діяльність
Діяльність комісій
Фінансові ресурси
Оголошення, тендерні пропозиції
Антикорупційна діяльність
Послуги та зразки документів
Комісія з питань поновлення прав реабілітованих
ДОКУМЕНТИ
Правова база діяльності районної ради
Регламент ради
Положення про президію
Положення про постійні депутатські комісії
Положення про відділи
Районні програми та бюджети
Порядок денний пленарних засідань
Проекти рішень
Рішення
Розпорядження
Положення про доступ до публічної інформації, форма запиту
Результати голосування
РЕГУЛЯТОРНІ АКТИ
План з підготовки регуляторних актів
Оприлюднення проектів регуляторних актів
Звіти про відстеження результативності регуляторних актів
Перегляд регуляторних актів
ГО ТА ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ
Асоціація місцевих рад
Громадські організації
Політичні партії
ФОТОГАЛЕРЕЯ

Карпати - країна мігруючих риб

logo_PlByUa

Вибір мови

Культурна спадшина, туризм, рекреація PDF Друк e-mail

 Жидачівщина – надзвичайно багатий своєю історією регіон. На території району близько 400 об’єктів культурної спадщини, зокрема пам’яток археології, унікальних зразків сакральної та побутової архітектури, малярства, оборонних споруд. Культурна спадщина району в поєднанні з природними цінностями і незабутніми краєвидами  створюють  чудові умови для відпочинку.

Як свідчать археологічні дослідження перші поселенці на території теперішнього Жидачівського району появилися у 8 – 7 ст. до н.е. Про це свідчать поселення на території древнього Удеча (колишня назва районного центру м. Жидачева) в районі підніжжя гори Базиївки (ймовірно VII-VI ст. до н.е), багатошарове поселення  VIIІ-VIІ ст. до н. е. та 1-ІІ ст. н. е. (с. Заліски, за 800 м. на північ від села).   Серед памяток археології слід зазначити урочище «Замок», «Кораблище», (пам'ятка ХІІ ст. на околиці м. Жидачева), поселення ІІІ-ІV ст. н. е. «Черняхівська культура» (пам'ятка археології на південно-східній околиці м. Жидачева), поселення доби палеоліту, мезоліту, енеоліту, раннього залізного періоду перших століть н.е. та городище давньоруського періоду ХІІ-ХІІІ ст. «Гора Базиївка» (пам'ятка археології ХІІ-ХІІІ ст. н. е. на південно-західній околиці м. Жидачева біля р. Стрий), поселення енеоліту – ІV тис. до н. е. (пам'ятка археології, с. Заліски, на території місцевої школи), давньоруське поселення (пам'ятка археології І-ІІ ст. н. е., с. Вибранівка) та ін.

Zydachiw_._            carlos_2-c3

  Ринкова площа у Жидачеві                                                   Річка Стрий в давнину

 

Перша письмова згадка про древній Удеч (м. Жидачів) датується 1164 роком. Вже тоді воно було відомим містом у Галицькому князівстві, бо знаходилося на перехресті шляхів з Галицько-Волинської держави до Києва та Чорного моря, через Удеч пролягав шлях, яким користувалися торгівці сіллю.

Жидачів може пишатися одним із найраніших в Україні привілеєм на магдебургію, так як у  1393 р. польсько-литовський король Владислав Ягайло, перебуваючи в Жидачеві, бере місто у своє володіння і надає йому магдебурзьке право, що сприяє економічному розвитку міста. 

Постановою Кабінету Міністрів України від від 26 липня 2001 року №878 м. Жидачів, м. Ходорів, смт. Гніздичів занесено до Списку історичних населених місць України.

На території району є багато пам’яток історичної містобудівної  архітектури, зокрема П'ятничанська вежа (оборонна башта, мурована; 14 ст. с. П'ятничани),  костел Успіння Діви Марії ( оборонний костел, мурований, 1577р. м. Жидачів), Кохавинський монастир (монастир чину найсвятішого ізбавителя Гіпарда, смт. Гніздичів), палац Чорторийських (смт. Журавно), палацовий комплекс графа Скарбка XIII – IX ст. в тому числі дерев'яний шпихлір 1769р. (м. Жидачів), палацовий комплекс в с.Лівчиці (1895 р.), будинок товариства „Сокіл” (1908р., м. Жидачів), міська ратуша смт. Журавно.

IMG_2779       _01      IMG_4477      IMG_4651  

П'ятничанська вежа                 Костел успіння Діви Марії      Кохавинський монастир      Міська ратуша

                                                           м. Жидачів                                     смт. Гніздичів                           смт. Журавно 

 

___1        DSCF9968        IMG_5584

  1. Будівля товариства "Сокіл"                  Палацовий комплекс                               Дерев'яний шпихлір
  2.   м. Жидачів                                                    с. Лівчиці                                                      м. Жидачів   

Особливе місце належить пам’яткам дерев’яної сакральної архітектури, що поєднують в собі стиль храмового будівництва та народні будівельні традиції XVI – початку XX століть. Таких пам’яток в районі є 66, з них 5  - національного значення. Серед найстаріших  - церква Різдва Івана Хрестителя (XVI ст.) в с. Іванівці, Святого Миколая (1669р.) в с. Ліщин, Різдва Пресвятої Богородиці (1678р.) в с. Борусів, Покрови Пресвятої Богородиці (1724р.) в с. Бережниця, Святого Духа (1772р.) в с. Дроховичі та в с. Добрівляни, Різдва Пресвятої Богородиці (1772р.) в с. Чорний Острів, Введення в храм Пресвятої Богородиці (1772р.) в с. Квітневе, Різдва Пресвятої Богородиці (1777р. ) в с. Новосільці, Покрови Пресвятої Богородиці (1782р.) в с. Лучани та с. Лютинка, Святого Миколая (1782р.) в с. Мельничі, Святої Євхаристії (XVI ст.) в с. Облазниця, Івана Богослова (1802р.) в с. Юшківці, Різдва Христового (1834р.) в с. Буянів, Успіння Пресвятої Богородиці (1840р.) в с. Волиця-Гніздичівська, Святого Миколая (1839р.) в с. Дубравка, Покрови Пресвятої Богородиці (1806р.) в с. Корчівка, Святого Миколая (1814р.) в с. Монастирець.

014    IMG_5828   grusatychi    jushkivci

с. Чорний Острів                              с. Іванівці                                      с. Грусятичі                                с. Юшківці

 

Унікальною пам’яткою середньовічного малярства є ікона Богородиці Воплочення в образі Оранти (1406р.) церкви Воскресіння Господнього в м. Жидачеві.

Жителі району бережуть пам'ять про своїх відомих земляків, національних геніїв та славних синів і дочок України. Про це свідчить велика кількість монументальних пам’ятників, пам’ятних знаків та меморіальних дощок, зокрема пам’ятник Т.Г. Шевченку у м. Жидачів (1992р.), м. Ходорів (1992р.), с. Баківці (1989р.), с. Волиця – Гніздичівська (1969р.),  гетьману Івану Виговському в с. Руда (2007р.), гетьману Богдану Хмельницькому в м. Жидачів (1982р.), м. Ходорів (1995р.), І. Франку в м. Ходорів (2005р.), С. Бандері у с. Загірочко (2003р.), О. Пушкіну в с. Заболотівці (1988р.), меморіал „Борцям за волю України” (братська могила жертв репресій 1940 – 1950рр.) на Замковій горі у м. Жидачів (2002р.), пам’ятний знак на честь польсько-турецького замирення 1676 року у смт. Журавно (1876р.), пам’ятний знак М. Шашкевича у м. Жидачів та інші.

6307     IMG_5845     _2010_236    IMG_4079     DSCF9927

м. Ходорів                        с. Волиця-Гніздичівська       с. Баківці                       м. Жидачів                     смт. Журавно

 

Жидачівський район багатий пам’ятками садово-паркового мистецтва (с. Лівчиці та смт. Журавно),  діє державний заказник «Діброва», загальною площею 830 га (м. Ходорів), гора Бакоцино – заповідна перлина Жидачівщини (с. Новошино), гора Базиївка (м. Жидачів), парк ХІХ ст. в с. Піддністряни. Цікавими є гідрологічні пам’ятки природи – витік річки Куна в с. Тейсарів та відклади крейдових порід, відслонені в басейні ріки Дністер біля смт. Журавно і с. Старе Село площею 4,0 га, ландшафтно-меморіальні зони – Жидачівський міський цвинтар 1820р. та староєврейський цвинтар руга полов. ХVІІ ст. м. Жидачів), де похований відомий єврейський теолог і філософ Цві Гірш Айхенштайн. Радують серце та дарують спокій алея вікових лип у с. Пчани та с. Бортники, алея вікових лип та дубів у с. Лівчиці, дуб Виговського у с. Руда, тополя чорна (осокір) – патріарх, яку ймовірно посадив Богдан Хмельницький у с. Баківці, кипарис та одинока сосна на оборонному валі у м. Жидачеві.

Жидачівщина також багата природніми загадками та пов’язаними з ними легендами. Одна із загадок - озеро на найвищій вершині району (401 м), яка розташована на північ від смт. Нові Стрілища і на схід від с. Баківці. На околицях с. Баківці також є поселення колонії стрижів у закинутому кар’єрі з оголеною породою. Овіяне легендами озеро – серце (форма озера нагадує контури серця) та озеро Татаровець у с. Волиця-Гніздичівська.

Історія Жидачівщини тісно пов'язана з іменами Івана Франка, Ірини Вільде, Дмитра Макогона, Романа Купчинського, Мирона Тарнавського, Симона Петлюри, Євгена Петрушевича, Романа Шухевича, Миколи Лебедя, Романа Рахманного,  Слави Стецько.

В селі Руда мав маєтності і певний період проживав там після 1660 року гетьман України Івана Виговський. За свідченнями історичних джерел, саме тут і знаходиться його могила.  У 2004р. відкрито перший в Україні музей гетьмана України Івана Виговського, на базі якого проводяться всеукраїнські наукові конференції. У 2008р. встановлено пам’ятник І. Виговському.  На території  родинного маєтку щороку  проводиться фестиваль Козацької пісні і танцю, де гості та учасники свята можуть відвідати виставки народних промислів, майстер-класи з різних видів мистецтв, козацькі змаги, почастуватися кулішем та медовухою.

Також в районі  діють музей Слави Стецько у с. Юшківці, музей історії при загальноосвітній школі с. Бортники, історико-краєзнавчий музей при Ходорівській загальноосвітній школі № 1, літературно-краєзнавчий музей при Піддністрянській загальноосвітній школі, музей історії Жидачівського целюлозно-паперового комбінату.

IMG_4500      DSCF0099    IMG_7862

Музей гетьмана І. Виговського                            Музей Слави Стецько                                        Музей історії села

                       с. Руда                                                              с. Юшківці                                                          Бортники  

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1           

Doslidzennia_MP_8_Zhydachiv_1